Spartak Chodov

14. kolo, So 15.06 17:00

A muži

Hodnocení prvního utkání nové sezóny

V sobotu 18.8.2018 zajížděli A muži k prvnímu utkání nové sezóny na půdu Františkových Lázní, kde se hrálo od 16:00 hod.

Rozhodčí: Peschel Filip, Vokoun Tomáš a Chládek Miroslav.
Delegát - Janoušek Ladislav

FC Františkovy Lázně - TJ Baník Union Nové Sedlo  2  :  0 ( 0 : 0 )
Branky - 1 : 0 48.minuta a 2 : 0 84. minuta.

Sestava - 1. Rychna Radek, 2. Vican Josef, 3. Pelech Tomáš (K), 4. Macák Lukáš, 6. Pešák Milan, 7. Rychna Bedřich, 8. Macák Petr, 9. Karásek Petr, 10. Kaňok Radek,13. Kalina Karel a 15. Šebl Patrik.

Střídání -    60. minuta Lakatoš Eduard místo Pešák Milan
                   66. minuta Suchý Dominik místo Macák Petr
                   66. minuta Petřík Daniel místo Kalina Karel
                   83. minuta Dudi David místo Macák Lukáš
Ještě připraven náhradní brankář John Jiří.

Chyběli - Roulich Tomáš (zranění), Macák Jiří a Němček Jaroslav ( osobní důvody), Fatka Jiří a Patera David ( po domluvě)

Komentář utkání:

K prvnímu utkání jsme zajížděli do Františkových Lázní, kde jsme věděli, že pokud chceme uspět, musíme podat všichni zodpovědný výkon. Domácí budou patřit do horních pater tabulky, kde ale chceme být také.

Vstup do utkání byl opatrný a nikdo nechtěl udělat chybu. V 6. minutě jsme ze strany rozehrávali trestný kop Kaňokem, který poslal do vápna krásný balón, který hlavou trefil Šebl, jenže domácí brankář míč vytáhl na rohový kop.

V 15. minutě mohli udeřit domácí, po střele a následné dorážce však skóre zůstalo stále bezbrankové. Do konce prvního poločasu se už neujala žádná větší šance ani na jedné straně. Fotbal se však hrál dobrý, jen bez šancí.

Do druhého poločasu jsme vstoupili dobře, ale první chybou jsme byli hned potrestaní. Centr domácích odvrátil hlavou Rychna Bedřich nešťastně místo do strany, tak před šestnáctku, kde si balón zpracoval domácí kapitán a střelec Eisenreich a přesnou střelou k tyči nedal Radkovi Rychnovi žádnou šanci balón chytit. Škoda, že hned po rozehrání a pěkné akci jsme nevyrovnali. To se ze strany řítil sám na domácí branku Lukáš Macák, ale trefil jen domácího gólmana.

V 55. minutě po dalším dobrém trestném kopu se balón odrazil k Béďovi, který mohl napravit svojí chybičku, ale netrefil domácí branku. V 72. minutě Petřík chtěl z úhlu chytrou střelou překvapit domácího brankáře, ale ten jen tak tak s obtížemi balón vyrazil na rohový kop. V 75. minutě domácí hráč vystřelil, Radek Rychna balón neudržel, ale následnou dorážku vynikajícím a reflexivním zákrokem udržel naše šance v tomto utkání. V 80. minutě domácí loktem roztrhli ret našemu kapitánovi Pelechovi ( rána byla hluboká na šití, jak se po utkání ukázalo a náš kamarád a skvělý zubař Miroslav Černý našeho kapitána po příjezdu do Sedla ošetřil a ránu spravil 3 stehy), ten se vrátil po 2 minutovém ošetření na hřiště, ale asi byl frustrovaný a po dalším neodpískaném faulu na svojí osobu za následnou kritiku rozhodčího obdržel červenou kartu! To běžela 83. minuta utkání. V 84. minutě jsme hezky zakombinovali a do šestnáctky vnikl Dan Petřík který v momentu, kdy chtěl vystřelit byl jasně faulovaný. Bohužel jediný, kdo na hřišti a v ochozech stadiónu evidentní faul neviděl, byl hlavní rozhodčí, tudíž se penalta nepískala a co je smutný, že z následující akce domácí přidali druhý gól utkání a tak rozhodli o své výhře.

Co bych tomu chtěl říct. Na rozhodčí si stěžovat nebudu, i když pan pomezní Chládek opět ukázal svojí aroganci a svými gesty a urážlivými výroky na adresu hostujících hráčů ukázal, jaký to je člověk. A to, že nám odmával dvakrát v prvním poločase ofsajdy, které ani náhodou nemohly být, je jasný důkaz, že Sedlo nemá rád. A hlavní rozhodčí - moc toho neodpískal a chyboval na obě strany, ale pokutový kop byl jasný a měl se pískat. Nedá se nic dělat, holt jdeme dál a příště musíme vyhrát. Za dnešní výkon si pochvalu zaslouží všichni hráči, protože utkání odmakali a nechali na hřišti to, co jsem od nich chtěl. Jen musíme příště víc střílet. Bez branek žádné utkání nevyhrajeme :-)